jedność narodu…

… żeby osiągnąć trzeba zaciukać jednego araba, jego rodzinę do 10 pokolenia, a najlepiej wszystkich. Tego się nie daje słuchać. A może w czynieniu czegoś dobrego, pomaganiu ludziom po huraganach, powodziach, trzęsieniach ziemi poszukać jedności narodu. No tak, zapomniałam.. organiczna praca nie wygląda tak spektakularnie w telewizji…

Kraj aspirujący do miana cywilizowanego, phi.. z karą śmierci i powszechnym prawem do posiadania broni.

Reklamy

7 uwag do wpisu “jedność narodu…

 1. ojej, bardzo skrajni jesteście.. : ) całe szczęście, że wśród Amerykanów też nie ma jedności : )
  http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2011/05/02/7-questions-on-the-death-of-bin-laden/

  ja jakoś jestem zupełnie obok.. nie mamy polskiej TV, o zastrzeleniu BLD dowiedzieliśmy się od znajomych Polaków, z komentarzem, że odbywają się w USA radosne demonstracje… w tutejszych mediach to nie jest event… w każdym razie, pierwsze moje skojarzenie było, że to w druga stronę chore jest… ale może to tak, jak relacje w świecie z PL mogą być … że o krzyż walczą etc… ok, niektórzy walczą… ale niektórzy nie,,, : )

  • a wojna nie jest skrajnością?

   Wśród tych siedmiu pytań jakie padły na blogu CNN zabrakło chyba najważniejszego: czy faktycznie nie było możliwości i środków by faceta postawić przed trybunałem?

 2. w celu zachowania (tudzież _narzucenia_- jakkolwiek absurdalnie to słowo w kontekście wolności brzmi) wolności najlepiej komuś sprawić 10-letnią wojenkę

 3. Dodam jeszcze, że to kraj stworzony przez emigrantów z całego świata (wielu z nich nie dało rady żyć w własnych krajach) gdzie rodowitych „tubylców” można oglądać w skansenie. Państwo tak mocno zaznaczające swoją wielokulturowość i tolerancję, że nie posiada oficjalnego języka urzędowego ale na każdym kroku odwołuje się do Boga (dewiza: „In God We Trust”). Imperium, które nie szanuje nikogo i niczego, a każdy krok jest tłumaczony obywatelom, że jest robiony w celu: „to protect american lifestyle”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s