Pacjent.

Gdyby mój pies, a nawet suka, miał 20 lat a nie dwa to nie byłabym tak zdziwiona. Wciąż biegam z nią do weterynarza, a to z kłopotami jelitowymi, a to kręgosłup, a teraz jeszcze pochwa.

Objawy: od dłuższego czasu pies sika bardzo śmierdząco (wiem, bo po sikaniu muszę ją myć), wylizuje sobie pupkę przynajmniej raz dziennie, od dwóch dni psy adorują ją niepomiernie mimo sterylizacji, w czasie czesania (czesanie to nadużycie, szarpanie raczej) wydało mi się, że babskie sprawy są nieco powiększone.

Pojechałam do weterynarza, a tam się okazało, że ma pełne jakieś zatoki zapachowe, w odbycie takie dwa miejsca, gdzie przechowuje swój osobniczy zapach. Opróżnienie ich to lekko traumatyczna czynność. Bolało jak cholera. Przez to przepełnienie wylizywała sobie pupkę nanosząc bakterie z odbytu na babskie miejsce, skutek zapalenie kikuta trzona pochwy. Kikuta, bo po sterylizacji.

Kuracja: dwa razy dziennie wlew do pochwy z nadmanganianu potasu, raz dziennie probiotyk, dwa razy dziennie urosept.

Zwariować idzie.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Pacjent.

    • to chyba raczej częsta przypadłośc, bo sąsiadka właśnie u swojej starszej suczki walczy z tym samym, wetka powiedziała, że niektórym nigdy nie trzeba oczyszczać, innym co kilka, kilkanaście miesięcy, a są i takie, którym trzeba to robić co dwa tygodnie

  1. Bo dupkę to się myje 😛
    Gąbka i mydło raz na miesiąc załatwiają sprawę…
    Normalnie to przy wydalaniu kupy gruczoły też się opróżniają, a jak nie to patrz wyżej

    • dupkę się myje codziennie, a zatoki zapachowe są głęboko we wewnątrz i jak się nie jest weterynarzem się ich nie opróżni… no chyba, że weterynarz nauczy i ma się zacięcie do robieniu psu krzywdy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s